Erkeklerde Başarı Oranı Nedir?

axgul Genel Yorumlar Kapalı

ERKEKLERDE HANGİ BÖLGELERE YAPILIR

Erkeklerde epilasyon tercih edilen bölgeler sıklıkla sakal üstü, elmacık kemiği üstü, kaş arası, sırt, omuzlar, kollar, göğüs bölgesi, el üstü, kollar ve bacaklardır.Erkelerde epilasyon 2-3 seans uygulanarak ile kılların tamamen yok edilmesi değil azaltılması amacıyla sağlanmaktadır.Erkeklerde lazer epilasyon uygulama sonrasında öngörülen seans sayısı sonrasında uygulama bölgesinde kıl yoğunluğunda %90 lara varan azalmalar görülebilmektedir.

Erkekler ve kadınlarda epilasyon uygulamasının şekil yönünden herhangi bir farkı yoktur. Epilasyon amacıyla ışık enerjisi cilde uygulanır, cildi geçen ışık kıl follikülüne ulaşarak ısıya çevrilir, ortay çıkan ısı ile kıl kökleri tahrip olmakta ve kalıcı olarak epilasyon sağlanmaktadır

ERKEKLERDE SEANS SAYISI NEDİR

Erkeklerde epilasyon uygulamasının seans sayıları açısından kadınlarda epilasyon uygulamasından farklıklar görülebilmektedir.

Erkekler ile kadınların gerek kıl yapıları gerekse hormonalprofilleri farklılık göstermektedir, bu farklılık epilasyon açısından bazen erkekler lehine, bazen de kadınlar lehine avantaj sağlamaktadır. Genel yaklaşımla erkelerde epilasyon uygulaması 5-8 seans olarak uygulanır, seans aralıkları 4-6 haftadır.

Seans süreleri uygulama yapılan bölgenin büyüklüğüne göre değişebilmektedir.örneğin bir sırt uygulaması yaklaşık 15-25 dk sürmektedir.

ERKEKLERDE BAŞARI ORANI NEDİR

Erkelerin kıl yapıları daha sert , kalın, koyu renkli olması  epilasyon uygulaması sonuçlarının etkili olmasında avantajdır.ayrıca kıl yapılarının daha sık olması sebebiyle uygulama sonrası azalmayı göreceli olarak daha iyi algılayabilirler.

Erkelerde epilasyon uygulaması ile istenen kıl yoğunluğunda azalma ve seyrekleşme kolaylıkla görülebilir.Öngörülen seans sayısı sonrası kıl yoğunluğunda oldukça anlamlı azalmalar görülür.

Bu site estetik, güzellik, epilasyon uygulamaları hakkında bilgilendirme amaçlı olarak hazırlanmıştır.
Bu web sitesinde bulunan yazılar ve resimlerin tümü  bilgilendirme amaçlı olup kaynaklardan ibarettir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatma amacıyla Estetik, güzellik, epilasyon işlemleri ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır.Bu site ziyaretçileri bilgilendirme amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır